Відділення оперативної гінекології функціонує на базі міського пологового будинку з 1991 року. Хоча від початку його називали просто гінекологічним відділенням. Але у 2009 році, коли до закладу приєднали частину відділень колишнього пологового будинку № 1, у тому числі й нинішнє відділення консервативної гінекології, то діюче на той момент гінекологічне відділення отримало статус відділення оперативної гінекології.
У різні часи гінекологічне відділення очолювали талановиті, висококваліфіковані спеціалісти. У 1991 році його першим завідувачем став Кудря Георгій Васильович. З 1993 по 1996 роки цю посаду обіймав Борис Костянтинович Квашенко, широковідомий у всій Україні лікар, науковець, який запровадив цитологічне дослідження на виявлення злоякісних новоутворень у жінок. У 1997 році відділення очолив Михайло Петрович Галенда. А з 2011 року і донині роботою колективу відділення оперативної гінекології керує Яцків Валентина Василівна. Незмінною старшою медсестрою відділення вже багато років є Марина Василівна Шевчук.


Відомі, талановиті лікарі, керівники зуміли створити та зберегти чудовий колектив, здатний працювати як єдиний механізм, прищепили йому почуття відповідальності та милосердя. Саме тому пацієнтки почуваються в цьому відділенні захищено, відчувають щиру підтримку та допомогу.
Спочатку відділення оперативної гінекології було розраховано на 60 ліжок, нині його оптимізовано до 40 ліжок. Тут надають жінкам планову та екстрену медичну допомогу, застосовуючи три методи гінекологічних оперативних втручань — лапаротомічний, лапароскопічний та трансвагінальний.
Останнім часом потужності відділення значно зросли. Його оснастили новою лапароскопічною стійкою, гістероскопом, апаратом УЗД, апаратом для високочастотної хірургії.


У 2020 році тут вперше за 30 років провели капітальний ремонт, і тепер відділення оперативної гінекології набуло сучасного вигляду, у ньому приємно й комфортно працювати медикам та перебувати пацієнткам.
Зростає у відділенні й обсяг оперативних втручань. За рік тут проліковуються до 2 тисяч жінок в основному з приводу невиношування вагітності у ранніх термінах, ендометріозу, міоми матки, запальних захворювань, які потребують оперативного втручання та ін.
З 2017 року у відділенні введено цілодобовий лікарський пост (раніше в ургентних випадках до надання допомоги пацієнткам залучали лікарів з пологових залів). Водночас на міський пологовий будинок, і зокрема на лікарів відділення оперативної гінекології, покладено завдання надання ургентної гінекологічної допомоги по всьому місту.


Відтак наразі у відділенні працюють 8 лікарів (4 – так звані «денні» та 4 – «постові»), 10 медичних сестер та 11 молодших медсестер. Всі вони – досвідчені та кваліфіковані фахівці. Багато з них працюють у відділенні вже багато років. Це, зокрема, лікарі Сніжана Олександрівна Тимощук, Олег Анатолійович Кравчук, Ярослава Володимирівна Собчук, медсестри Олена Олександрівна Брикса, Оксана Миколаївна Каліщук, молодші медсестри Ольга В’ячеславівна Вознюк, Лідія Прохорівна Іллюк.
У відділенні оперативної гінекології за 30 років сформувався чудовий колектив з вагомими здобутками і досягненнями, традиціями та ідеями, колектив з перспективою росту.