Клініко-діагностична лабораторія діє у пологовому будинку також від початку його функціонування. Щоправда,спочатку її було створено у складі відділення допоміжних методів обстеження, в якому, окрім лабораторної, проводили також ультразвукову та функціональну діагностику.
Нинішня завідувачка лабораторії Валентина Степанівна Ковальчук на власні очі бачила, як засновується лабораторна служба закладу. Вона прийшла сюди працювати ще на початку січня 1991 року, залишивши обласну СЕС, де працювала до цього часу, і пройшовши курси спеціалізації у Львові. Тож власне саме їй та її новим колегам випало «з нуля» створювати лабораторію.

Валентина Степанівна пригадує, що було складно, адже підготовлених спеціалістів не було. Всі — молоді фахівці, які щойно закінчили училище. Тож вчилися всі разом вже на робочому місці, часто звертаючись за наставництвом до більш досвідчених колег з лабораторії Рівненської ЦМЛ, які охоче їм допомагали. На той час в лабораторії пологового будинку працювало 6 лаборантів та 2 молодші медсестри.
Колектив лабораторії пліч-о-пліч пройшов нелегкий період її становлення. У 1997 році вона стала самостійним підрозділом пологового будинку. З 2000 року його очолює Валентина Степанівна Ковальчук, лікар-лаборант вищої кваліфікаційної категорії. Старший лаборант – Мельник Оксана Борисівна, лаборант вищої кваліфікаційної категорії.
Сьогодні в лабораторії працюють 7 спеціалістів з вищою освітою (3 лікаря-лаборанта, 2 лікаря-бактеріолога та 2 біолога), 18 лаборантів, 4 молодші медичні сестри. Весь медперсонал – досвідчений та працелюбний, більшість спеціалістів мають вищу кваліфікаційну категорію.
Клініко-діагностична лабораторія проводить широкий спектр досліджень, відповідно до вимог галузевих стандартів охорони здоров’я. Щороку її фахівці виконують до 800 тисяч аналізів. Лабораторія оснащена сучасним новим обладнанням, як то гематологічний автоматичний аналізатор Micro CE-20 plus, автоматичний аналізатор газів крові Combi-line, автоматичний аналізатор електролітів GE-300, біохімічні аналізатори DS-261, RT-1904е та BS-3000М.


У 2012 році у складі лабораторії було створено бактеріологічний відділ, завданням якого є діагностика інфекцій та проведення санітарно-бактеріологічного контролю об’єктів навколишнього середовища відділень пологового будинку. Також спеціалісти цього відділу проводять мікробіологічний моніторинг антибіотикорезистентності до мікроорганізмів, які виділяються з біологічного матеріалу від пацієнтів та об’єктів довкілля стаціонарних відділень за програмою «WHONET-5».
Клініко-діагностична лабораторія пологового будинку бере також участь у програмах зовнішньої оцінки якості лабораторної діагностики, яке проводить Центр з контролю якості при НДСЛ «Охматдит», зокрема щодо біохімічних, загальних аналізів крові та імуногематологічних досліджень. Водночас у клініко-діагностичній лабораторії щодня проводять внутрішньолабораторний контроль якості аналізів. Працівники лабораторії приділяють велике значення цьому питанню, бо усвідомлюють, що від якості їхньої роботи залежить надто багато, адже лабораторні обстеження надають лікарям 70% інформації про стан здоров’я пацієнта.
Як зауважила Валентина Степанівна, роботи лаборантам з роками додається, з’являються новітні методи лабораторної діагностики, апаратура, але фахівці клініко-діагностичної лабораторії готові освоювати нове і працювати над вдосконаленням лабораторної діагностики та підвищенням професійного рівня.