Відділення новонароджених запрацювало в пологовому будинку з 1 серпня 1991 року. Його було створено з метою догляду за малюками, які щойно прийшли у цей світ. І хоч робота медиків цього відділення дещо змінилася з часом, проте не втратила своєї актуальності, скоріше – навпаки, набула нового значення. Адже, як відомо, раніше всі здорові дітки після народження перебували окремо від мам, в дитячих палатах відділення новонароджених. Там ними повністю опікувався медперсонал відділення, лише щотригодини «роздаючи» їх мамам для годування.
Першим завідувачем відділення новонароджених був Ігор Петрович Онищук. Разом з ним тут працювало сім лікарів, у тому числі й нинішня завідувачка відділення Світлана Василівна Рекуненко, а також досвідчені лікарі-педіатри Наталія Миколаївна Балєєва та Емма Опанасівна Дука.


Як пригадує Світлана Василівна, роботи було дуже багато, але молодий і завзятий колектив легко з нею справлявся.
А з часом підходи до догляду за новонародженими змінилися. Тепер малюки постійно перебувають зі своїми мамами в палатах. А в обов’язках медиків відділення новонароджених – консультувати та допомагати новоспеченим матусям доглядати за їхніми малюками, навчати їх принципам грудного вигодовування, звертаючи увагу на його переваги та користь, проводити профілактичні щеплення від гепатиту та туберкульозу.


Крім цього, фахівці відділення новонароджених моніторують всіх новонароджених малюків на вроджені вади розвитку — фенілкетонурію, гіпотиреоз, муковісцидоз та адреногенітальний синдром. При потребі залучають вузьких спеціалістів – невролога та офтальмолога, лікаря УЗД, дитячого хірурга.


Сьогодні у відділенні новонароджених працюють два лікаря (окрім завідувачки, ще лікар-педіатр Ніла Борисівна Костючик), а також 14 медсестер і сестра-господиня, роботою яких керує старша медсестра Ганна Романівна Євпат. Щомісяця вони опікуються 230-250 новонародженими дітками, вкладаючи у свою роботу душу. Адже недарма у 2002 році пологовий будинок отримав статус «Лікаря, доброзичлива до дитини».

«Основне завдання медперсоналу відділення, щоб дитина була здоровою, а мама – щасливою. Над цим і працюємо!», — каже Світлана Василівна.