Відділення екстрагенітальної патології – це різнопланове терапевтичне відділення для вагітних жінок. Тут медики згуртованою командою лікують пацієнток з тяжкими патологіями, не пов’язаними з вагітністю, а саме із супутніми захворюваннями серцево-судинної, травної, дихальної, сечовидільної систем тощо. А в осінньо-зимовий період при поширенні захворюваності на грип, ГРВІ, а також під час спалахів інфекційних хвороб відділення екстрагенітальної патології виконує функцію інфекційного відділення для вагітних.
При цьому, завжди тримають руку на «пульсі» медичних новин. У своїй роботі вони користуються не тільки стандартами та наказами МОЗ України, але й активно запроваджують найновіші світові рекомендації та міжнародні гайдлайни задля поліпшення якості та ефективності медичної допомоги вагітним жінкам. І це дійсно важливо, адже кількість патологій повсякчас зростає, і пацієнтів у відділенні більшає.
Відділення екстрагенітальної патології було засновано у міському пологовому будинку 11 травня 1999 року. Хоча воно не було новоствореним. Адже 10 років до цього воно функціонувало в Рівненській обласній клінічній лікарні. А згодом, внаслідок реорганізації, його було переведено у міський пологовий будинок зі статусом обласного відділення.
У різний час завідувачами відділення були Галина Ананіївна Герасимчук, Мирослава Миколаївна Лукасевич, Євген Володимирович Гекель.
Роботою сестринського колективу керували старші акушерки Валентина Василівна Вихованець, Людмила Йосипівна Богуславець. Сьогодні колектив відділення очолюють завідувачка Юлія Володимирівна Заречнюк та старша акушерка Любов Миколаївна Данилюк.
Відділення екстрагенітальної патології розраховано на 20 ліжок. Протягом року на них в середньому проліковуються в середньому 700-800 жінок, незалежно від терміну вагітності чи місця проживання. Медичну допомогу пацієнткам надають досвідчені фахівці: 2 лікаря-ординатора, 4 акушерки, 5 молодших медичних сестер. При потребі, для консультації у відділенні залучають суміжних спеціалістів, проводять необхідні
обстеження.
— Працюючи в медицині, треба постійно вчитися, — каже Юлія Володимирівна.
Тож ми весь час розвиваємося та вдосконалюємо свої методи роботи, стараємося не пропустити будь-які важливі зміни в медичній науці та практиці. Адже розуміємо, що від наших знань та вмінь залежить надто багато – життя та здоров’я майбутньої мами та її ще не народженої дитини.