Пологове відділення № 2 функціонує у пологовому будинку від моменту його відкриття, щоправда спочатку як так зване фізіологічне відділення. Його першими завідувачами були Вікторія Миколаївна Єнікеєва, згодом – Степан Іларійович Лічнер, а першими старшими акушерками — Раїса Семенівна Недайводіна та Ірина Борисівна Зоріна.
У 2006-2007 роках, за світовими медичними віяннями, у міському пологовому будинку відбулася реорганізація, і власне саме поняття фізіологічних і обсерваційних відділень було відкинуто. Саме тоді фізіологічне відділення стало називатися пологовим відділенням № 2. І очолює його наразі Михайло Михайлович Корень, старша акушерка — Світлана Ярославівна Степчин.
Як каже Михайло Михайлович, змінилося все – підходи до ведення вагітності та пологів, сприйняття загалом медперсоналом роділь, які зараз є головними під час пологів, — і це нормально. Але єдине залишилося незмінним. Це — колектив відділення, який з роками став родиною, в якому вже лише за самими очами розуміють один одного, і який на високому фундаменті професіоналізму створює атмосферу доброти, людяності, ввічливості і взаєморозуміння.
У пологовому відділенні № 2 працюють 4 лікаря акушера-гінеколога, 15 акушерок та 15 молодших медсестер і сестра-господиня, яка дбає про чистоту та комфорт у відділенні. Третина медиків працюють тут від самого початку заснування пологового будинку.
У відділенні цілодобово працюють 4 індивідувальні пологові зали, де жінкам забезпечено індивідуальний підхід кваліфікованої чергової команди. Пологові зали оснащені сучасною апаратурою ліжками-трансформерами, зручними стільцями для вертикальних пологів та іншим оснащенням для того, щоб пологи пройшли максимально комфортно і легко.
Біля операційної зали передбачено кімнати для татусів, де малюк знаходить контакт «шкіра до шкіри».
Післяпологова частина відділення має 14 палат і розрахована на 25 ліжок. Післяпологові палати мають санвузли, оснащені холодильниками та телевізорами для комфортного перебування. Приємна кольорова гама та зручні меблі створюють по-справжньому домашній затишок.
Але найважливіше для породіль – це консультування. Колектив лікарів та акушерок відділення пропагує природне вигодовування, і пацієнтки мають цілодобову підтримку медичного персоналу, який допомагає, підтримує і надає їм всю необхідну інформацію про особливості післяпологового перебігу.
У середньому за рік у пологовому відділенні № 2 відбувається приблизно 1300 пологів, з них біля 20% — шляхом кесарського розтину (зазвичай, це планові оперативні втручання).
— Пологи — це велике свято, яке має відчути жінка та її родина, тож медики відділення піклуються про те, щоб кожна мама могла розслабитися та зосередитися на собі і на своїй дитині. Так, жінка у нас — королева. Але водночас наша команда тримає все під контролем і м’яко коригує процес пологів за необхідності, — каже старша акушерка Світлана Ярославівна. — Ми й надалі старатимемося зберегти у нашому відділенні ту цінну атмосферу тепла та довіри і робитимемо людям добро.