Пологове відділення № 1 функціонує в пологовому будинку з 2007 року. Cвою роботу воно починало як обсерваційне відділення у липні 1991 року. Сьогодні — це потужне сучасне пологове відділення, яке забезпечує надання стаціонарної акушерської та неонатологічної допомоги жінкам.
У свій час його очолювали завідувачі Валентина Анатоліївна Олійник та Михайло Михайлович Корень; старші акушерки Зіна Миколаївна Русова та Людмила Іванівна Товкач.
Треба сказати, що Зіна Миколаївна була першою старшою акушеркою відділення і керувала роботою середнього медперсоналу близько 12 років, і саме вона, за словами колег, завдала позитивного настрою на всю подальшу роботу, зробила значний внесок у розвиток відділення і становлення колективу, навчила багатьох молодих спеціалістів.
З 2012 року завідувачем пологового відділення № 1 є Валерій Юрійович Нобіс, а старшою акушеркою — Олена Олексіївна Жук (до слова, Олена Олексіївна працює в пологовому будинку ще з липня 1991 року).


У складі пологового відділення № 1 функціонують цілодобовий акушерський санпропускник для прийому у пологовий будинок всіх вагітних, роділь, пологове відділення з 4 пологовими залами та післяпологове відділення на 25 ліжок. Також у відділенні є пост дитячих медсестер і лікарів, які щодня роблять обходи з метою післяпологового догляду за новонародженими дітьми. Відтак, пологове відділення № 1 є найбільшим у пологовому будинку.
У 2007 році, коли відділення зазнало перепланування, тут було створено комфортні палати з санвузлами, оснащені побутовою технікою та телефонами. Воно забезпечено новими меблями, постільною білизною, сучасним прибиральним інвентарем. Післяпологові палати мають все необхідне для комфортного сумісного перебування в них мами, малюка та інших членів родини.
Пологові зали укомплектовані ліжками-трансформерами, стільцями для вертикального ведення пологів, м’ячами для полегшення перебігу першого періоду пологів, шведськими стінками, матами та сучасними фетальними моніторами, що контролюють стан мами та плоду. Словом, все — для зручності жінки як в першому періоді, так і в самих пологах.


Та зараз пологове відділення № 1 знову оновлюється. Тут триває ремонт, внаслідок якого будуть оптимізовані площі приміщень (пологових залів, операційних тощо), а, отже, відділення стане ще більш зручнішим і комфортнішим і для роботи медиків, і для перебування в ньому пацієнтів. Тим паче, що колектив відділення докладає зусиль, аби у їхньому відділенні панувала домашня, доброзичлива обстановка.
Сьогодні у відділенні працюють 5 лікарів акушер-гінекологів (всі вони мають вищу кваліфікаційну категорію), 14 акушерок, 12 молодших медпрацівників, сестра-господиня і сестра-прибиральниця. Щомісяця вони допомагають з’явитися на світ в середньому 100 малюкам. За статистикою відділення, у загальній кількості пологів приблизно 12% припадає на кесарські розтини; біля 5% пологів є передчасними, а біля 1,1% — багатоплідними. При цьому кількість пологів повсякчас збільшується.
Задля успішної роботи медки пологового відділення № 1 використовують сучасні методики ведення пологів та післяпологового періоду. Наближаючись до кращих світових стандартів, тут все більше практикують застосування епідуральної аналгезії, сучасних лікарських препаратів, запровадили методику насичення киснем крові при дистрес-синдромі плоду.
При цьому завідувач відділення запевняє, що медики відділення й надалі старатимуться йти в ногу з часом, вдосконалювати свій професійний рівень та зростати фахово.


Наш колектив – сучасний, прогресивний, він хоче вдосконалюватися, вчитися і працювати, — каже Валерій Юрійович. – Для цього в нас є всі можливості.