З 2019 року колектив Рівненського міського пологового будинку очолює головний лікар Світлана Іванівна Муравська. Разом із нею до керівного складу закладу входять Ольга Голуб, заступник головного лікаря з медичної частини, Тетяна Жабчик, заступник головног лікаря з амбулаторної роботи, Наталія Гринь, головна акушерка.

З 1 квітня 2020 року Рівненський міський пологовий будинок перейшов на новий щабель розвитку. Він плавно долучився до медичної реформи і нині впевнено утримує своє місце на ринку медичних послуг, залишаючись конкурентоспроможним і успішним пологопомічним закладом нашого краю.

Незважаючи на пандемію COVID-19, 1 квітня 2020 року Рівненський міський пологовий будинок увійшов у другий етап медичної реформи в Україні. Медики досконало вивчили завдання, продумали поетапне впровадження змін і працюють з прицілом на хороші майбутні результати.

— Нашому закладу – 30 років, — каже головний лікар Світлана Іванівна Муравська. — За цей довгий час в його історії були як періоди розквіту, так і застою. Але, починаючи з 2019 року, ми намагаємося постійно розвиватися. Торік ми успішно вступили в реформу і робимо все для того, щоб наш пологовий будинок відповідав потребам часу, залишаючись конкурентноздатним на ринку медичних послуг. Ми працюємо над тим, щоб відповідати всім вимогам НСЗУ, та водночас беремо на себе значно більше зобов’язань. Так, ми взяли собі за правило і безоплатно забезпечуємо наших пацієнток медикаментами для повноцінного надання акушерсько-гінекологічної та неонатальної допомоги, і не лише передбаченими Нацпереліком, а всіма лікарськими засобами, необхідними під час пологів чи у післяпологовому періоді, для надання гінекологічної та неонатальної допомоги, анестезіологічного забезпечення. Фахівці нашого закладу керуються у роботі наказами МОЗ України і не використовують препарати без доведеної ефективності. Також ми впровадили в пологовому будинку міжнародні протоколи, які використовують у Європі та США.

Сьогодні ми отримуємо фінансування НСЗУ за сімома пакетами, які охоплюють весь спектр надання акушерсько-гінекологічної допомоги. Завдяки цьому, а також завдяки можливості заробляти власні кошти, надаючи платні послуги (зокрема, це палати покращеного перебування, поліпшене харчування, пакет ексклюзивний, який передбачає задоволення бажання жінки мати свою команду під час пологів, надання меддопомоги іноземцям, проходження інтернатури випускниками медичних вузів тощо) ми маємо можливість придбати нове обладнання, забезпечити наших пацієнтів необхідними лікарськими препаратами та обстеженнями, провести ремонти в закладі.

Так, лише за останні два роки ми відремонтували пологове відділення № 1, відділення оперативної гінекології, клінікодіагностичну лабораторію, харчоблок, першу і другу жіночі консультації (до слова, нині на базі колишніх трьох консультацій закладу створено центр надання амбулаторної допомоги жіночому населенню), проведено ремонт сходових майданчиків та коридору, завершена повна заміна труб водовідведення, у планах – капітальні ремонти і в інших підрозділах пологового будинку. Ми ставимо собі в пріоритет не тільки професійне надання допомоги, комунікаціюз пацієнтами, а й облаштування нашого закладу. Адже сьогодні люди мають більші потреби, ніж це було колись: сьогодні пацієнту не достатньо отримати висококваліфіковану медичну допомогу,
йому потрібна також психологічна підтримка і хороші, комфортні умови перебування у лікувальному закладі.

Такі умови в Рівненському міському пологовому будинку сприяють зростанню прихильності до цього нього пацієнтів. Тим паче, що заклад постійно посилює свої потужності та поліпшує умови для перебування в ньому пацієнтів. Так, окрім проведення сучасних ремонтів, у закладі відкрито нові лікувальні та діагностичні кабінети (наприклад, кабінет обстеження молочної залози, йоги та арттерапії), придбано чимало сучасного медичного обладнання (зокрема новий кольпоскоп з обладнанням для лікування патологій шийки матки, сучасне лабораторне обладнання, серед якого апарати для визначення електролітів, газів крові, біохімічний аналізатор, надсучасний апарат ШВЛ для новонароджених для дитячої реанімації).

— У перспективі ми плануємо також запровадити офісну гістероскопію – методику, яка відповідає сучасним вимогам надання медичної допомоги, — розповідає Світлана Муравська. – А ще хочемо створити відділення пренатальної діагностики. Адже за рік у нашому закладі на обліку перебувають 2500 вагітних, ведення яких передбачає проведення скринінгової діагностики. Наразі ж наявного одного апарату УЗД експертного класу нам замало для такого потоку пацієнтів. Тому ми змушені скеровувати їх до інших медичних закладів. Створення ж відділення пренатальної діагностики у пологовому будинку дозволить нам забезпечити жінок повним обсягом меддопомоги в одному закладі і позбавить потреби інформувати їх щодо можливого місця обстеження. Тож протягом наступних трьох років з цією метою ми плануємо придбати сучасне потужне ультразвукове обладнання та підготувати фахівців.
Крім цього, ми хочемо ще оновити технічний арсенал пологового будинку. Так, міська рада виділила кошти на придбання  цифрового рентгенапарату для відділення дитячої реанімації. Ми доукомплектовуємо наше ультразвукове обладнання датчиками для обстеження серця та голівки новонародженим малюкам. Також хочемо придбати новий транспортний кювез, який відповідатиме сучасним вимогам.

У нас є ще чимало задумів і мрій. І ми будемо працювати над тим, щоб втілити їх у життя, забезпечити розквіт і процвітання  нашого пологового будинку. Ми хочемо бути кращими для наших пацієнтів, тому робимо все для того, аби отримавши у нас хорошу медичну допомогу, вони приходили до нас знову.